Společenství čistých srdcí

Impulsy k postní době

Kategorie: Pro inspiraci

obrázek, zdroj: www.pixabay.com, CCO (Volná licence) Nabízíme několik impulsů k prožití postní doby....Postní kapky


Inspirace k prožití postní doby slibuje uživatelům také rozšířená aplikace s názvem „Postní kapky“ a její tvůrce P. Petr Hofírek z Dolního Němčí na Slovácku. „Letos se do přípravy obsahu zapojili také arcibiskup Jan Graubner svými postními impulzy a ředitel Radia Proglas Mons. Martin Holík zase natočil celou encykliku svatého papeže Jana Pavla II. o Božím milosrdenství,“ říká kněz.

Vedle toho aplikace nabízí na každý den liturgickou modlitbu, čtení a promluvu, fotocitáty nebo zpovědní zrcadlo ke zpytování svědomí. „Postní kapky budou tradičně k dispozici jako mobilní aplikace pro telefony se systémem Android nebo i OS, stáhnout ji lze na Google Play či v App Store. Vedle toho je ale možné si je nechat posílat e-mailem nebo jako SMS, případně si je číst na webu www.postnikapky.cz dodává P. Hofírek.

Na poutním místě Lomec u Vodňan nabízí farnost věřícím (ale nejen jim) čtyřicetidenní postní cestu. Zvou na ni i plakáty vylepené na reklamních sloupech, kde jindy bývají upoutávky na kulturní akce. „Všimli jsme si, že se nové plakáty nevyvěšují, některé tu visí ještě od loňských voleb. Napadlo nás, že postní doba by mohla určitou kulturnost vnést do celé společnosti,“ vysvětluje administrátor farnosti P. Josef Prokeš. Připravil proto impulzy k osobnímu prohloubení víry. „Letos nemůžeme prožít obvyklé větší postní obnovy. Zdá se mi, že je to přesto vzácný čas k prozáření a očištění situace, ve které žijeme,“ popisuje. Impulzy, které lze najít na webulomec.cz zahrnují každodenní četbu knížky Rybář na poušti od nedávno zesnulého jezuity P. Jana Rybáře a ztišení.

Almužna

Půst je zároveň časem almužny. „Tradiční akci Postní almužna i v letošním roce prožijeme pod tlakem pandemie covidu-19. Budeme proto rádi, když lidé věnují ušetřené peníze potřebným ve své farnosti. Například těm, jež poznamenala současná krize. Jsem přesvědčen, že mnoho z nás má v okolí někoho, kdo potřebuje naši modlitbu, lásku i almužnu,“ podotýká ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. Kasičky budou k dispozici na webpostnialmuzna.cz či v kostelích.

Průvodce postní dobou s biblickými ženami

Online průvodce postní dobou s biblickými ženami (především pro ženy) si připravily sestry salesiánky. Každým týdnem bude provázet jedna žena, např. Eva, Ester, Samaritánka, Máří Magdaléna, apod. Vždy v sobotu večer si nayoutube sester salesiánek budete moci shlédnout krátké úvodní video, ve kterém se inspirují Božím slovem a charakteristikou či vlastností té konkrétní biblické ženy. Na konci pak následuje konkrétní podnět – úkol, který pomůže na cestě obrácení během postní doby.

autor článku: Tereza Myslilova
zdroj: www.cirkev.cz, článek naleznete zde., 18. února 2021

Srdce Ježíšovo, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Public Domain

Sdílet

Související články:
Služebníci Ježíšova Velekněžského srdce (29.01.2020)
Mše svatá za maturanty (27.04.2016)
Šokující dokument o KLDR (20.02.2013)
OSN možná uzná sexuální práva nezletilých dětí (24.04.2012)
Modlitba růžence za Českou republiku (04.04.2012)
Od islámu k Ježíši (15.02.2012)
Američtí biskupové kritizují znásilňování svědomí věřících (06.02.2012)
Strach, že nebudu šťastný (22.12.2011)
Muslimové se otevírají Pravdě (28.10.2010)
Informace z Hnutí pro život (09.03.2010)
Odpuštění (14.01.2010)
Pravda o antikoncepci (20.02.2009)
Pozvánka na Pochod pro život (18.02.2009)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 18. 02. 2021 | 101 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře