Společenství čistých srdcí

A tak klepu na nebeskou bránu

Kategorie: Pro inspiraci

kříž, zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme další kapitolu z knihy A tak klopem na nebeskú bránu, kterou napsal Jozef Luscoň...

7. přikázání- Nepokradeš (Ex 20,15)

Jaké je poselství přikázání?


I druhý chce žít. Nechej mu to, co je jeho. Nedychti nečestným způsobem po majetku svého bližního. Důvěřuj Bohu! Jinak nebudeš spokojený a stále ti bude něco chybět. Stěstí není jen v majetku. Proč se tolik strachuješ? Raději se starej o to, co opravdu důležité! Bůh chce být tvým živitelem. Dá ti, co potřebuješ.

Je zakázané ukradnout, zničit, poškodit něco, co patří někomu jinému nebo společnosti. O velikosti hříchu rozhoduje: hodnota poškozené věci. Jsme vždy povinni nahradit škodu! (porov. KKC 2401-2463).

Řečeno jednou větou:
Člověk potřebuje pro život i materiální věci, a proto mu na ně nesahej!

Modlitba:
"Pane, dej, abych věděl odhalit v čem spočívá pravé bohatství."

Jak je to v mém životě?
1. Uvědomil jsem sei, že všechno je darem od Boha a já to jen spravuji? Respektoval jsem cizí majetek? Byl jsem lakomý? Těžce jsem se dělil o výsledky své práce? Jsem závislý na svém majetku?

2. Kradl jsem? Co a v jaké hodnotě to bylo? Vzal jsem něco druhému násilím? Vrátila jsem nebo nahradil jsem ukradnutou věc? Ponechal jsem si nalezenou věc? Jaký je můj postoj k osobnímu vlastnictví? Poškodil jsem cizí nebo veřejný majetek? Plnil jsem poctivě své povinnosti vůči státu?

3. Byl jsem pořádný ve svých věcech? Zacházel jsem šetrně se svěřenými věcmi? Byl jsem lenivý a nepoctivý v práci? Nenutil jsem někoho ke krádeži? Nekupoval jsem zbytečnosti? Pomáhal jsem chudým?

kříž, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Public Domain Zadarmo pre

Sdílet

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 22. 04. 2019 | 383 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře