Společenství čistých srdcí

Svátek andělů strážných

Kategorie: Pro inspiraci

O prožití svátku andělů strážných 2. října 2010.

Letos připadl svátek andělů strážných na první sobotu v měsíci, kdy obvykle jezdívám na nějaké mariánské poutní místo slavit Panně Marii patřící sobotu. Tento měsíc jsem ale neměla to štěstí dostat se na nějaké takové místo, proto jsem mši svatou strávila večer v našem kostele. Už když jsem do kostela přišla, cítila jsem něco zvláštního. Lidí bylo skutečně pomálu, nejvíce důchodci, kteří byli tak málo pohybliví, že se tak akorát dostali pár metrů do kostela. Dohromady i s knězem a ministratem nás bylo do dvaceti. Cítila jsem však, že je kostel navzdory prázdným lavicím zaplněný a bylo cítit zbožné očekávání. Bylo to jako o vánocích, kdy je kostel napěchovaný lidmi, kteří se k sobě tisknou a kamenné zdi téměř praskají ve švech. Pán mi dal poznat, že nás tam není dvacet, ani padesát, ani sto... V kostele stáli a oslavovali Boha stovky andělů strážných, kteří přišli Bohu děkovat a slavit mši svatou k jejich svátku. Chrám byl naplněn chválou, kterou andělé vzdávají Bohu, a já se cítila šťastná a vděčná, že mi Pán dal také jednoho svého anděla, aby mě provázel na všech mých cestách.

Při obětování se všichni andělé shromáždili u oltáře a od přijímání nepřestávali Boha chválit, opěvovat a radovat se. To je ta chvíle, kdy se znovu zpřítomňuje skutečnost spasitelného ukřižování Pána Ježíše. Ačkoli to musela být pro nebe bolestná podívaná a stále je, protože se opakuje neustále, zároveň je to projev největšího milosrdenství Božího a to naplňuje nebesa radostí a je nemožné Bohu za tuto oběť neděkovat.

Zapomínám se modlit ke svému strážnému andělu a děkovat za něj. Vím, že se mnou má mnoho práce a musí bojovat nejen proti útokům ďábla, ale i proti mým nedobrým sklonům. Ráno mě vytahuje z postele na nedělní mši, zakrývá mi oči, když se chci dívat žádostivě a hlavně každý den mi pomáhá zkoumat mé svědomí. I od něj se učím pokoře, protože on se na počátku svého bytí rozhodl pro Pána a musel se ponížit ze své majestátnosti, aby sloužil nedokonalým lidem a chránil je. On, tak inteligentní, vznešený a krásný, nade mnou ve dne v noci drží stráž a přináší při mši svaté mé často ubohé oběti na oltář. On, bránící mě při každém pokušení, oplakává moje pády a přesto mě neopouští. Protože se na počátku rozhodl pro Boha, nikdy mě neopustí a bude mne milovat. Je to můj milující anděl - díky Bohu!
Chtěla jsem vás poprosit, vzpomeňte častěji na svého anděla. Vždyť on vás miluje skrze Lásku Pána Ježíše Krista. A jen Boží láska je ta největší a v ní je všechno naplnění.

Mája


Sdílet

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

Autor: Gabča M. M. | Vydáno dne 28. 10. 2010 | 4296 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Důležité kontakty:
P. Marek Dunda koordinátor SČS, marek@fatym.com
P. Vilém Štěpán, villelmus@seznam.cz, spoluzakladatel iniciativy SČS přijímá do SČS s přesahem za hranice ČR zvlášť Medžugorje.
Tisková mluvčí SČS Jana Julinková (roz. Brabcová)
zástupkyně tiskové mluvčí, na kterou je možné směřovat dotazy:
Anna Bekárková annabekarkova@gmail.com tel.: 736 522 818

phpRS PHP MySQL Apache
Tento web běží na upraveném redakčním systému phpRS.

Vyhledávání
Ubytování v České KanaděKomorníkUbytování KunžakChata rybníkaUbytování větších skupinChata KomorníkChata Jižní ČechyPenzion skupinyChata Česká KanadaPenzion Česká KanadaUbytování StrmilovRybařeníChata na Samotě

Přihlásit se (upravit nastavení)
Zapomenutí hesla
Zrušení účtu

Odhlášení

Registrace nového čtenáře